Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar 3

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde ilişkilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Enerjik Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde sorunlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yerinde bir şekilde tanınmaları ve amaçlarına orantılı olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz aşkın elementten yapım edilir. Çhileışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Sessiz başlarına kullanılabilirler ancak verimli bir şekilde çhileışmaları hesabına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine göre bileğsorunkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet eden taksimmleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Yüce frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi sıklık elde geçirmek derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar derunin yeğleme edilmektedir. Elektriksel angajmanların esenlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.