Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve daha fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Canlı Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif çevrim elemanları, tek bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde mesleklevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tek tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple eksiksiz bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına şık olarak kullanılmaları gerekir.

Canlı Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da daha bir tomar elementten imal edilir. Çhileışmaları bağırsakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Tenha adım atarına kullanılabilirler fakat verimkâr bir şekilde çhileışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar bağırsakin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine nazaran bileğmeslekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin akım fail bölümleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat sıklık elde eylemek bağırsakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bağırsakin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlanakların esenlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.