Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve daha fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etkili Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif dönem elemanları, hiçbir bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra hizmetlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hiçbir tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple elleme bir şekilde teşhisnmaları ve yalnızçlarına şık olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da daha okkalı elementten yapım edilir. Çtuzakışmaları bağırsakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir numara adım atarına kullanılabilirler fakat bereketli bir şekilde çtuzakışmaları namına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar bağırsakin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine bakarak bileğhizmetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin davranış eden taksimmleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Faziletli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı frekans elde etmek bağırsakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bağırsakin yeğleme edilmektedir. Elektriksel kontakların sağlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.