Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun indinde elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve daha fazlası olacak şekilde ilgilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Aktif Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif devre elemanları, yek bir element ile üretilmektedir. Bunun indinde medarımaişetlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yek tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple sağlıklı bir şekilde teşhisnmaları ve ammaçlarına onat olarak kullanılmaları gerekir.

Aktif Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da daha lüks elementten yapım edilir. Çtuzakışmaları yürekin enerjiye gereksinim duymaktadır. Sessiz başlarına kullanılabilirler ancak semereli bir şekilde çtuzakışmaları yerine pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar yürekin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğmedarımaişetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin akım eden taksimmleri bulunur. Bunun indinde elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Faziletli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı frekans elde geçirmek yürekin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar yürekin tercih edilmektedir. Elektriksel irtibatların katkısızlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.