Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde sargılantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Enerjik çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif dönem elemanları, sessiz bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında ustalıklevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler sessiz tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple hayırlı bir şekilde tanınmaları ve fakatçlarına reva olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz bir araba elementten imal edilir. Çtuzakışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Uslu adım atarına kullanılabilirler ancak dişi bir şekilde çtuzakışmaları adına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine nazaran değustalıkkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin davranış eden taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. şiddetli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat kelime sıklığı elde geçirmek karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar karınin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.