Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve elan fazlası olacak şekilde ilişkilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Deli dolu Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif dönem elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle teamüllevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yararlı bir şekilde tanılamanmaları ve fakatçlarına usturuplu olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da elan bir küme elementten yapım edilir. Çalışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Biricik başlarına kullanılabilirler ancak bitek bir şekilde çalışmaları yerine pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine gereğince değteamülkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin devinim fail bölümleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı sıklık elde buyurmak karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar karınin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlanakların sağlamlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.