Elektronik Malzeme Satışı 1

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

Etkin Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif fasıl elemanları, uslu bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra hizmetlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler uslu tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple âlâ bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına elverişli olarak kullanılmaları gerekir.

Etkin Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan okkalı elementten yapım edilir. Çkırmızıışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Tek başlarına kullanılabilirler ancak cömert bir şekilde çkırmızıışmaları namına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine göre değhizmetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin deprem eden bölümleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. Faziletli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı frekans elde etmek bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bâtınin tercih edilmektedir. Elektriksel temasların sağlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.